Første folkehøgskole i Norge med Diamantvolleyball!
- May 9, 2022
- 1 min read
Updated: Apr 19, 2023
Stavern folkehøyskole er den første folkehøyskolen med eget diamantvolleyballag!
Diamantvolleyball er tilrettelagt volleyball og ble utviklet av Norges volleyballforbund som et tilbud til personer med utviklingshemning for å skape sosial inkludering gjennom aktivitet og konkurranse. Vi legger opp til kamper og turnering med andre diamantvolleyball lag.
I samarbeid med Larvik volleyball klubb har vi nå startet eget diamantvolleyball lag på linjen Botrening og aktiv fritid. I diamantvolley er fokuset på lek – man blir kjent med ballen og hverandre på en morsom måte.

Stavern folkehøyskole har deltatt på seminar med Norges volleyballforbund og er nå inspirerte til å fortsette utviklingen og bygge lag med tidligere og fremtidige elever. Diamantvolleyball er også tilrettelagt for personer utenom skolen fra høsten av.



Commentaires